Cíle při práci s mladými hasiči:
a) efektivní vyplnění volného času prostřednictvím organizované činnosti v rámci občanského sdružení pro děti a mládež
b) ochrana před rizikovými projevy chování – šikana, vandalismus, brutalita, rasismus, kriminalita, drogová závislost, alkoholismus a další
c) seznamovat mladé hasiče s hlavními zásadami preventivně výchovné práce v oblasti požární ochrany
d) vést mladé hasiče k rozšiřování získaných vědomostí mezi ostatní mládež
e) spolupracovat s ostatními mládežnickými sdruženími a organizacemi, státními a samosprávními či výchovnými institucemi
f) vést mladé hasiče k vlastenectví, poznávání a ochraně přírody, sebevzdělávání, kamarádství, kooperaci s ostatními a participaci k mezinárodní spolupráci
g) uceleným systémem školení a vzdělávání vychovávat vedoucí a instruktory
h) sdružovat podněty pro práci mladých hasičů a zastupovat jejich zájmyJak se přihlásit do hasíku1. Je ti 6-8 let?

Jak se přihlásit do hasíku
1. Je ti 6-8 let?
2. Máš zájem o hasičskou tématiku?
3. Rád sportuješ?
4. Nebojíš se kolektivní činnosti?

Tak přijdi mezi nás vždy v pátek od 16:30 do Pozořic na hasičskou zbrojnici!Níže několik pravidel pro děti i rodiče:1. Na schůzku se chodí vždy včas. Čas stanoví vedoucí (16:30).

Níže několik pravidel pro děti i rodiče:
1. Na schůzku se chodí vždy včas. Čas stanoví vedoucí (16:30).
2. Vždy se zapíše docházka do docházkového listu.
3. Na začátku a na konci schůzky se seřadíme do útvaru. A pozdravíme.
4. Vedoucího hasiče vždy oslovujeme (pane hasiči či pane vedoucí), vždy se vyká.
5. Bez souhlasu vedoucího hasiče neodcházíme a nevzdalujeme se.
6. Na záchod se může chodit kdykoli. Vedoucímu o tom řekneme.
7. Schůzka trvá 60 minut.
8. Když to jen půjde, budeme chodit ven – zvolit správný oděv (dle aktuálního počasí).
9. Na schůzku si vždy vezmu roušku a pití, deník dodá vedoucí. Nikdy nenosíme hračky, mobily apod.
10. Jakýkoli problém nahlásíme vedoucímu hasiči (zdravotní…).
11. Na první schůzce obdržíte předběžnou přihlášku, která platí cca 3 měsíce. Když se rozhodnete pokračovat v chození, vyplníme přihlášku do O.S.H.
12. Poplatek na rok činí 300 Kč.